"WIARUS" KLUB ŻOŁNIERZY REZERWY LIGI OBRONY KRAJU W PŁOCKU

Dni Klubowe

  • WTOREK, w godz. 16:00 - 19.00
  • SOBOTA, w godz. 13:00 - 18.00
  • NIEDZIELA, w godz. 14:00 - 18.00
Dołącz

Aktualności ~~ Co u Nas nowego? ~~

Article Image

2019-01-09 Wspieramy WOŚP !

W związku z 27 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Klub Żołnierzy Wiarus wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Strzelectwa i Kultywowania Polskiej Tradycji Historycznej Wiarus w Płocku ufundowali 5 voucherów na rekreacyjny trening strzelecki do wykorzystania na strzelnicy w Płocku. Vouchery będą wystawione do licytacji 13.01.2019 podczas WOŚP w Drobinie.

Zachęcamy do licytacji

Czytaj Więcej
Article Image

2018-12-29 Pożegnanie Starego Roku 2018

Ostatnie zawody, ostatnie rywalizacje…. w tym roku. Nie ukrywajmy, świąteczno-noworoczny czas odbił się znacząco na frekwencji uczestników strzeleckich zmagań. Było nas mało, ale nie zmienia to faktu, iż atmosfera współzawodnictwa była świetna. Prócz typowych strzelań, miała miejsce dodatkowa klasyfikacja. Powstały 4 trzyosobowe drużyny – Rangersi, Świstaki, Dinozaury i Pjarogi. Każdy zawodnik z tych drużyn rywalizował indywidualnie w konkurencjach: Kcz10 klęcząc, Kcz10 stojąc, Pcz10 stojąc oraz PM10 stojąc. Dodatkowa klasyfikacja to suma wyników wszystkich konkurencji każdego z zawodników z drużyny. Wygrali Rangersi – Malwina P., Janusz B. oraz Michał L.

Serdeczne gratulacje i do zobaczenia na kolejnych zawodach…. W 2019 roku.

Czytaj Więcej
Article Image

2018-12-01 37 Rocznica Wprowadzenia Stanu Wojennego

1 grudzień spędziliśmy na zawodach z okazji 37 rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego. Śniegu nie było, mrozu nie było ale wiatr wiał niesamowity. Konkurencje standardowe: pistolety i karabiny bocznego zapłonu i centralnego zapłonu oraz strzelba gładkolufowa. Ilość uczestników mniejsza niż na ubiegłych zawodach, jednak tym razem, po zawodach większość osób została na strzelnicy towarzysko, nadrobić zaległości i posłuchać klubowych plotek ;-) Atmosfera przy tym była przesympatyczna. Zarówno ci najstarsi klubowicze jak i ci najmłodsi tryskali humorem. Były to przedostatnie zawody w tym roku. Kolejne zaplanowane na 29 grudnia roku będą ostatnimi w tym roku. Zapraszamy na nie już dziś.

Czytaj Więcej
Article Image

2018-12-01 Nowa broń klubowa

Na stan wjechały nowe egzemplarze broni.

2 sztuki karabinków PAC-15 oraz 2 sztuki pistoletów bocznego zapłonu Sig Sauer 1911-22

Ktoś chętny postrzelać?

Czytaj Więcej
Więcej
×

O Nas ~~ Kto Ty jesteś?...Wiarus mały… ~~

W dniu 02 lutego 2013 r powstał Klub Żołnierzy Rezerwy „WIARUS” Ligi Obrony Kraju w Płocku dzięki inicjatywie grupy pasjonatów, miłośników historii oręża polskiego i miłośników strzelectwa w każdej postaci. 24 kwietnia 2013 r. Polski Związek Strzelectwa Sportowego w Warszawie przyznał nam pierwszą LICENCJĘ KLUBOWĄ PZSS uprawniającą KLUB do udziału we współzawodnictwie w sporcie strzeleckim, w dyscyplinach pistolet, karabin oraz strzelba gładkolufowa.

Nasze działania są ukierunkowane na stworzenie fajnej, przyjaznej grupy ludzi mających wspólną pasję jaką jest strzelectwo w różnych postaciach (sportowe, dynamiczne, taktyczne ale również czarnoprochowe). W swoich szeregach posiadamy doświadczoną kadrę szkoleniową (trenerzy strzelectwa, instruktorzy strzelectwa, prowadzący strzelania), która oprócz prowadzenia klubowych zajęć strzeleckich uczestniczy w organizacji zajęć dla osób niezrzeszonych. Organizujemy szkolenia strzeleckie, które stanowią upominki imieninowe, urodzinowe, „panieńskie” lub „kawalerskie”. Nie stronimy od organizacji zajęć strzeleckich dla grup zorganizowanych połączonych ze spotkaniami integracyjnymi a każdego uczestnika zajęć strzeleckich wyposażamy w indywidualne ochronniki słuchu i okulary ochronne. Zależy nam na tym by każdy uczestnik zajęć strzeleckich opuścił strzelnicę zadowolony, złapał bakcyla strzeleckiego, poznał warunki bezpieczeństwa podczas posługiwania się bronią oraz potrafił posługiwać się wybranymi rodzajami broni palnej. W ofercie posiadamy zarówno broń krótką i długą różnego kalibru i rodzaju.

Pomagamy również każdemu chętnemu, spełniającemu określone wymogi, uzyskać patent strzelecki, licencję zawodniczą a w perspektywie pozwolenie na własną broń do celów sportowych lub kolekcjonerskich.

Uwaga !!! Osoby korzystające po raz pierwszy ze Strzelnicy obowiązkowo przechodzą szkolenie z Przepisów Bezpieczeństwa i Regulaminu Strzelnicy. Osoby posiadające własną broń muszą okazać pozwolenie. Osoby przebywające na strzelnicy muszą posiadać dokument tożsamości.

Dołącz do nas ~~ Jak stać się członkiem Klubu ~~

KROK 1

Zapoznaj się z Regulaminem, wypełnij deklarację członkowską, kartę ewidencyjną członka klubu oraz w przypadku osób niepełnoletnich zgodę rodziców

Pobierz

KROK 2

pobierz dokument z Informacją z Krajowego Rejestru Karnego tzw. zaświadczenie o niekaralności

Pobierz

KROK 3

dostarcz wszystkie dokumenty oraz zdjęcie dowodowe w jeden z dni klubowych, wpłać wpisowe i podaj rozmiar swojej koszulki