"WIARUS" KLUB ŻOŁNIERZY REZERWY LIGI OBRONY KRAJU W PŁOCKU

Dni Klubowe

  • WTOREK, w godz. 16:00 - 19.00
  • SOBOTA, w godz. 13:00 - 18.00
  • NIEDZIELA, w godz. 14:00 - 18.00

Aktualności ~~ Co u Nas nowego? ~~

Article Image

2019-09-08 Dzień z Płockim Aeroklubem

Kolejna wspólna impreza z Aeroklubem Ziemi Mazowieckiej


www.aeroklubplock.pl

Czytaj Więcej
Article Image

2019-08-31 Impreza popatentowa

W ostatnią sobotę wakacji mieliśmy przyjemność uczestniczyć w "imprezie popatentowej" zorganizowanej przez Oliwię i Mikołaja w Gospodarstwie Agroturystycznym Sielanka- Raciąż (www.sielanka.com.pl)

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy wszystkim patentowiczom pozytywnie zdanego egzaminu a Oliwii i Mikołajowi dziękujemy za wspaniałą gościnę i organizację spotkania.

Czytaj Więcej
Article Image

2019-08-28 Nowe karabiny

Do klubowej szafy właśnie wjechały nowe karabiny:
KARABIN SAVAGE MSR 15 RECON (kal.223REM/5,56x45mm)
KARABIN SAMOPOWTARZALNY CZ 512 TACTICAL (kal.22LR)
Zachęcamy do przetestowania świeżutkich nabytków.

Czytaj Więcej
Article Image

2019-08-16 Rodzinny Piknik Strzelecki 2019

10 sierpnia 2019 roku od godziny 10 mogliście być Państwo świadkami niezapomnianego wydarzenia na naszej płockiej strzelnicy. Rodzinny Piknik Strzelecki powrócił po długiej przerwie, by zaznajomić dzieci i młodzież z wyjątkowym sportem, jakim jest strzelectwo sportowe. Dostępnych było wiele atrakcji takich jak: strzelnica pneumatyczna, terenowy tor przeszkód, dmuchane zjeżdżalnie, zawody sumo, alkogogle. Swoje stanowiska wystawowe mieli także: Wojskowa Komenda Uzupełnień, Mazowiecka Brygada WOT, PSP w Płocku, KMP w Płocku, Aeroklub Ziemii Mazowieckiej w Płocku, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku, RECON Płock oraz Akademia Inicjatyw Młodzieżowych z Gostynina. Ponadto zaprosiliśmy Państwa do rywalizacji, podczas której rozgrywały się konkurencje z użyciem karabinu sportowego. Konkurs został podzielony na dwie kategorie: indywidualną i rodziną. W tej pierwszej, jak sama nazwa wskazuje, brały udział samodzielnie dzieci i młodzież w przedziałach wiekowych 12-15 lat oraz 16-18 lat. Natomiast w kategorii rodzinnej ocenie podlegały tarcze opiekuna i podopiecznego, przy czym ich punktu były zliczane w całość. Po godzinie 16:00 zostały przyznane nagrody za miejsca 1-10 w każdej kategorii. Wszystkim zwycięzcom raz jeszcze serdecznie gratulujemy. Dziękujemy sponsorom nagród: Agrocalac, BUDMAT Bogdam Więcek, BHP i PPOŻ Tomasz Łydkowski, Clima Hit, Come2speak, ENTELO Sp. z o.o., Festa Italiana, Galeria Wisła, Giza Piotr, Gumiś Krzysztof Krzemiński, Hawryluk Beata i Maciej, Irbud Sławomir Garlej, Kamiński Łukasz, Majster Budowlane ABC Piotr Świec, Malinowski Marcin i Ciechomska Monika, Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Płocku, Pocisk, Słodko Zakręcone, Taktica, TERBUD Bogdan Jankowisz, Venom Tattoo Patryk Kania, Wojtalewicz Bogumił oraz Prezydent Miasta Płocka – Andrzej Nowakowski, który objął patronatem nasz piknik. Miło nam było również gościć przedstawicieli Biura Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego LOK.Całe przedsięwzięcie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze przy sprzyjającej pogodzie. Dziękujemy naszym Wiarusom za nieocenioną pomoc i zaangażowanie w organizacji tej wspaniałej imprezy oraz wszystkim, którzy tego dnia byli z nami i nas odwiedzili.

Czytaj Więcej
Article Image

2019-07-29 Rodzinny Piknik Strzelecki 10.08.2019

10 lipca w godzinach 10-16 zapraszamy wszystkich na Rodzinny Piknik Strzelecki, organizowany na terenie Strzelnicy w Płocku przy ul. Norbertańskiej 6.

Wstęp wolny, ogrom atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W programie konkurencje strzeleckie dla dzieci w wieku 12-18 lat, konkurencje rodzinne, terenowa strzelnica pneumatyczna, tory sprawnościowe, pokazy, malowanie twarzy, zabawy "sumo" i "gladiator", alkogogle i wiele innych atrakcji

Gwarantujemy dobrą zabawę, nagrody, puchary.

Impreza objęta honorowym patronatem Prezydenta  Miasta Płocka.

Serdecznie zapraszamy!

Czytaj Więcej
Article Image

2019-07-11 Nowa broń na stanie :)

Do użytku Klubowiczów, zostały właśnie oddane dwa egzemplarze świeżutkiej, nieśmiganej broni.
PISTOLET RUGER MK IV Target, kal. .22LR
oraz
KARABINEK RUGER AR-556-MPR, kal. 5,56 NATO/.223REM
Zapraszamy do przetestowania...jak to strzela :)

Czytaj Więcej
Article Image

2019-07-06 Wielobój Strzelecki 2019

Kolejne zawody za nami. Tym razem o puchary i nagrody powalczyło 36 zawodników. Regulamin przewidywał odbycie wszystkich konkurencji wchodzących w skład wieloboju. Uczestnicy strzelali z pistoletu sportowego i centralnego zapłonu, karabinu centralnego zapłonu i sportowego, każde po 10 ocenianych strzałów oraz ze strzelby - 9 strzałów. Dodatkowym niuansem był fakt, że strzelano wyłącznie z broni klubowej. Konkurencje przebiegły sprawnie, wyniki bardzo zróżnicowane. Po zawodach, czekał rozpalony grill i przepyszne jedzonko. Prezes wręczył wygranym puchary i nagrody. Listę zwycięzców wraz z pełnym zestawieniem wyników znaleźć można w linku poniżej.

Czytaj Więcej
Article Image

2019-06-15 Piknik Lotniczy 2019

15.06.2019 roku odbył się kolejny w historii naszego miasta Pinknik Lotniczy, na którym nie mogło zabraknąć wiarusów. Ponownie na naszym stoisku mogłiście doświadczyć rozwijającej atrakcji strzelania z broni pneumatycznej. Cieszymy się wspominając frekwencję na "mini strzelnicy".
Niestety los chciał, aby dzień wspaniałego pikniku potoczył się w przeciwnym kierunku. Doszło do okropnej tragedii, która pozostanie na długo w pamięci każdego z nas. Pogrążeni w smutku składamy szczere kondolencje rodzinie zmarłego pilota.

Czytaj Więcej
Article Image

2019-06-09 Egzamin na patent strzelecki

W minioną niedzielę kolejna grupa Członków naszego klubu przystąpiła do egzaminu na patent strzelecki. Część teoretyczna okazała się stosunkowo łatwa, gdyż „patentowcy” uporali się z nią bardzo szybko. Większy stres dał o sobie znać na osiach strzeleckich. Nie obyło się bez lekkiej paniki. Klubowicze płynnie jednak zaliczyli część praktyczną z pistoletu, karabinu i strzelby gładkolufowej. Na zakończenie podziękowali organizatorom za przygotowanie i przeprowadzenie egzaminu i wręczyli upominki jako wyraz wdzięczności. Wspólne pamiątkowe zdjęcie jest  Jest też termin spotkania poza klubem… bo przecież taki sukces trzeba oblać.

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim, którzy uzyskali pozytywny wynik z egzaminu i życzymy jak najczęstszych wizyt na strzelnicy oraz owocnych treningów.

Czytaj Więcej
Article Image

2019-06-05 Odwołane zawody- 8 czerwiec 2019

Uwaga, uwaga !!!
Informujemy, że w związku z odwołaniem III Rundy Zawodów Strzeleckich Klubów Żołnierzy Rezerwy zaplanowanych na dzień 08 czerwca od godz.10.oo na strzelnicy LOK w Płocku, nasz KLUBOWY TRENING STRZELECKI w dniu 08 czerwca 2019 (sobota) rozpoczniemy normalnie tj. od godz.13.oo.
Zapraszamy.

Czytaj Więcej
Article Image

2019-05-19 Zielone Świątki 2019

Kolejne zawody za nami. Co tu dużo pisać, liczna frekwencja, satysfakcjonujące wyniki. Czekamy teraz na cieplejsze wieczory, aby po wakacyjnych zawodach spotkać się i integrować przy grillu
:-)Wyniki zawodów dostępne pod linkiem.

Czytaj Więcej
Article Image

2019-04-26 Zmiana godzin otwarcia osi strzeleckich w dn. 27-04-2019

W związku z jutrzejszymi zawodami czarnoprochowców, osie strzeleckie będą otwarte od godziny 15:00
Przepraszamy za utrudnienia

Czytaj Więcej
Article Image

2019-04-19 Życzenia Wielkanocne

Słonecznych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych, wszystkim członkom Klubi u jego sympatykom składa
Zarząd KŻR Wiarus

Czytaj Więcej
Article Image

2019-04-18 20-21 kwiecień - STRZELNICA NIECZYNNA

Przypominamy, iż w dniach 20 i 21 kwietnia Strzelnica jest nieczynna. Najbliższy klubowy trening strzelecki odbędzie się w dniu 23 kwietnia - zgodnie z kwietniowym planem.

Czytaj Więcej
Article Image

2019-04-14 Wielkanocne Zawody Strzeleckie

Za nami Wielkanocne Zawody Strzeleckie. Deszczowa pogoda najprawdopodobniej zniechęciła Klubowiczów do wzięcia udziału w zawodach – frekwencja była dosyć niska. Miało to jednak swoje plusy. Były to pierwsze zawody, podczas których część tegorocznych Patentowiczów spróbowała swoich sił. Brak „tłumów” sprzyjał skupieniu uwagi sędziów na nowicjuszach i dokładnym instruktażu jak powinien prawidłowo przebiegać start w danej konkurencji. Brak obecności naszego „Mistrza” pozwoliła objąć podium innym zawodnikom, którym serdecznie gratulujemy zasłużonych wygranych. Pełne zestawienie wyników dostępne pod linkiem.

Czytaj Więcej
Article Image

2019-03-24 Kurs przygotowujący do patentu

Pierwsze spotkanie „Patentowców” za nami. Grupa składająca się z 17 uczestników przebrnęła przez UoBiA oraz poznała konkurencje rozgrywane w ramach strzelectwa sportowego i ograniczenia broni do celów sportowych. Kursanci aktywnie uczestniczyli w zajęciach „atakując” prowadzących pytaniami. Następnie udali się na osie strzelecki aby potrenować przed zbliżającym się wielkimi krokami egzaminem na patent strzelecki. Jednym szło lepiej innym nieco gorzej. Jednak trening czyni mistrza o czym wie każdy. Na szczęście ładna pogoda zachęca do spędzenia czasu na strzelnicy.

Czytaj Więcej
Article Image

2019-03-22 Walne Zgromadzenie Członków Klubu

W piątek dnia 22 marca br. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Klubu Wiarus. Było to burzliwe aczkolwiek pełne konstruktywnej dyskusji spotkanie. Nie udało się zebrać kworum w pierwszym terminie. Frekwencja wynosiła około 60 osób. Prawie jednogłośnie udzielono wotum zaufania zarządowi, zaakceptowano nowe uchwały i wybrano nowych członków zarządu. Wręczono także medale zasłużonym w działaniach na rzecz klubu, co było dla wielu dużą niespodzianką. Odznaczenia przyznane zostały przez komisję składającą się z Klubowiczów. Dziękujemy wszystkim obecnym za udział i poświęcony czas. Mamy nadzieję, iż kolejne "Walne" zgromadzi jeszcze większą ilość członków i sympatyków klubu.

Czytaj Więcej
Article Image

2019-03-16 Puchar Wiosny

No cóż…nie oszukujmy się…pogoda nie dopisała. Co więcej, większość zawodników nie była zadowolona ze swoich wyników. Jedni zrzucili winę na złe ciśnienie atmosferyczne, inni na zbyt silny wiatr. Wprowadzone zostały nowe, mniejsze tarcze do konkurencji karabinu centralnego co również przyczyniło się do niższej liczby zdobytych punktów. Jednak dla równowagi byli także tacy, którzy pierwszy raz w swojej karierze strzeleckiej stanęli na podium. Jak to się stało? Sami nie wiedzą ;)

Czytaj Więcej
Article Image

2019-03-12 29-31 marzec - STRZELNICA NIECZYNNA

Informujemy, że w dniach 29-31 marca z przyczyn niezależnych, strzelnica będzie wyłączona z użytku. W związku z powyższym nie będzie możliwości korzystania z żadnej osi zarówno przez osoby nieposiadające własnej broni jak i osoby posiadające broń.
Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj Więcej
Article Image

2019-03-08 Dzień Kobiet

Wszystkim Kobietom, tym dużym i tym małym - najserdeczniejsze życzeniu w dniu Waszego święta !

Czytaj Więcej
Article Image

2019-03-03 Grupa dynamiczna IPSC

W dniu dzisiejszym odbyły się pierwsze-organizacyjne zajęcia grupy strzelań IPSC. Uczestnicy przyswajali wiedzę o podstawowych zasadach panujących w tym sporcie oraz mieli okazję przekonać się, jak wygląda takie strzelanie w praktyce. Organizatorzy przygotowali kilka podstawowych, prostych torów, aby każdy z klubowiczów mógł się przekonać, czy to sport dla niego. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które już za miesiąc

Czytaj Więcej
Article Image

2019-02-27 Walne Zebranie Członków Klubu

Informujemy, że w dniu:
22 marca 2019r
o godzinie 17.00
w świetlicy Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej
ul. Gierzyńskiego 17 Płock
odbędzie się WALNE ZEBRANIE członków Klubu Żołnierzy Rezerwy "WIARUS" LOK w Płocku.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego uczestnictwa w tym spotkaniu, podzielenia się swoimi uwagami, wnioskami i propozycjami dotyczącymi funkcjonowania Klubu oraz liczymy na wysoką frekwencję.


Czytaj Więcej
Article Image

2019-02-14 Bal Wiarusa 2019

W minioną sobotę Wiarusy bawiły się na corocznym balu z okazji urodzin klubu. Była to już 6 rocznica powstania KŻR Wiarus. Społeczności, którą tworzą cudowni ludzie a którą scala wspaniały Zarząd klubu.
Na balu rozdane zostały puchary i nagrody dla najlepszych zawodników z Ligi Wiarusa. Gratulujemy wybitnych wyników.
Dziękujemy uczestnikom i organizatorom za świetną zabawę a z tymi, którzy nie mogli być tego dnia z nami mamy nadzieję bawić się za rok.

Czytaj Więcej
Article Image

2019-02-07 Weekendowe zmiany organizacyjne

09 lutego 2019 r. (sobota) w godz. 13.oo-16.oo - organizujemy dzień klubowy dla posiadaczy własnej broni. Dyżur w klubie pełnił będzie Wojciech Sokołowski (tel.602 465 166)

10 lutego 2019 r. (niedziela) od godz.14.oo ~18.oo - organizujemy klubowy trening strzelecki. Dla członków Klubu dostępne będą Ksp, Kcz, Psp, Pcz.

Za zmiany i ewentualne utrudnienia...przepraszamy !!!

Czytaj Więcej
Article Image

2019-01-02 VI Zawody o Puchar Prezesa KŻR Wiarus

Pierwsze zawody w 2019 roku obfitowały w ogromne emocje. Zacięta rywalizacja, twarde reguły gry, niezwykle wyrównane wyniki. W końcu bój toczył się o Puchar Prezesa KŻR Wiarus, więc było o co walczyć. O wygranej i tym samym zdobyciu pucharu decydowała suma punktów uzyskanych w konkurencjach Psp, Pcz, Ksp i Kcz. Podium obejmowało 6 najlepszych wyników. Pierwsze miejsce wywalczył Janusz Błaszkiewicz. Za nim kolejno: Aleksander Pustovoy, Kamil Kondracki, Sławomir Ryniak, Piotr Choruży oraz Robert Syroka. Prócz wspomnianych pucharów nagrodą dla każdego uhonorowanego był voucher na pizzę, ufundowany przez Pizzerię Festa Italiana w Płocku, za co serdecznie dziękujemy. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów oraz…smacznej pizzy 

Czytaj Więcej
Article Image

2019-01-28 Zawody Sprawdzające w 2019 roku

Poniżej rozpiska z terminami zawodów strzeleckich zaplanowanych na 2019 rok


Zachęcamy do udziału we współzawodnictwie i walce o podium :)

Czytaj Więcej
Article Image

2019-01-09 Wspieramy WOŚP !

W związku z 27 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Klub Żołnierzy Wiarus wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Strzelectwa i Kultywowania Polskiej Tradycji Historycznej Wiarus w Płocku ufundowali 5 voucherów na rekreacyjny trening strzelecki do wykorzystania na strzelnicy w Płocku. Vouchery będą wystawione do licytacji 13.01.2019 podczas WOŚP w Drobinie.

Zachęcamy do licytacji

Czytaj Więcej
Article Image

2018-12-29 Pożegnanie Starego Roku 2018

Ostatnie zawody, ostatnie rywalizacje…. w tym roku. Nie ukrywajmy, świąteczno-noworoczny czas odbił się znacząco na frekwencji uczestników strzeleckich zmagań. Było nas mało, ale nie zmienia to faktu, iż atmosfera współzawodnictwa była świetna. Prócz typowych strzelań, miała miejsce dodatkowa klasyfikacja. Powstały 4 trzyosobowe drużyny – Rangersi, Świstaki, Dinozaury i Pjarogi. Każdy zawodnik z tych drużyn rywalizował indywidualnie w konkurencjach: Kcz10 klęcząc, Kcz10 stojąc, Pcz10 stojąc oraz PM10 stojąc. Dodatkowa klasyfikacja to suma wyników wszystkich konkurencji każdego z zawodników z drużyny. Wygrali Rangersi – Malwina P., Janusz B. oraz Michał L.

Serdeczne gratulacje i do zobaczenia na kolejnych zawodach…. W 2019 roku.

Czytaj Więcej
Article Image

2018-12-01 37 Rocznica Wprowadzenia Stanu Wojennego

1 grudzień spędziliśmy na zawodach z okazji 37 rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego. Śniegu nie było, mrozu nie było ale wiatr wiał niesamowity. Konkurencje standardowe: pistolety i karabiny bocznego zapłonu i centralnego zapłonu oraz strzelba gładkolufowa. Ilość uczestników mniejsza niż na ubiegłych zawodach, jednak tym razem, po zawodach większość osób została na strzelnicy towarzysko, nadrobić zaległości i posłuchać klubowych plotek ;-) Atmosfera przy tym była przesympatyczna. Zarówno ci najstarsi klubowicze jak i ci najmłodsi tryskali humorem. Były to przedostatnie zawody w tym roku. Kolejne zaplanowane na 29 grudnia roku będą ostatnimi w tym roku. Zapraszamy na nie już dziś.

Czytaj Więcej
Article Image

2018-12-01 Nowa broń klubowa

Na stan wjechały nowe egzemplarze broni.

2 sztuki karabinków PAC-15 oraz 2 sztuki pistoletów bocznego zapłonu Sig Sauer 1911-22

Ktoś chętny postrzelać?

Czytaj Więcej
Article Image

2018-11-10 Zawody z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości

Pogoda i frekwencja na zawodach dopisały. Nie gorzej było z humorami i z ogromną frekwencją. Pojawili się dawno niewidziani zawodnicy ale nie zabrakło również stałych bywalców. Pistolet centralnego zapłonu cieszył się największym zainteresowaniem. W tej konkurencji startowało aż 59 zawodników. Nieco mniej, bo 54 próbowało swoich sił w strącaniu popperów strzałami ze strzelby gładkolufowej. Gratulacje dla zwycięzców. Zapraszamy częściej tych Wiarusów, którzy tak rzadko pojawiają się na zawodach i klubowych treningach strzeleckich.

Czytaj Więcej
Article Image

2018-10-29 Informacja

Wychodząc naprzeciw prośbom mieszkańców osiedla Norbertańska jak również chcąc utrzymać dobre relacje z użytkownikami bezpośrednimi oraz pośrednimi przyległych do strzelnicy działek.


W dniach 3 i 4 listopada 2018 r. wprowadzony zostaje całkowity zakaz strzelań z broni centralnego zapłonu na wszystkich osiach strzeleckich strzelnicy LOK w Płocku


Klubowicze w te dni (sobota,niedziela) mogą prowadzić treningi strzeleckie tylko z broni sportowej kal. 0,22 oraz pneumatycznej.

Za utrudnienia przepraszamy

Czytaj Więcej
Article Image

2018-10-11 NOWOŚĆ - ALFA STEEL

Informujemy, że po wstępnym okresie rejestracji broni do użytku członków Klubu „WIARUS” i Stowarzyszenia „WIARUS” trafił świeżo zakupiony rodzaj broni, rewolwer Alfa Steel z lufą 6” zasilany amunicją .357 Magnum lub .36 Specjal.


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do przetestowania nowego nabytku.

Czytaj Więcej
Article Image

2018-10-06 PAŹDZIERNIKOWE ZAWODY STRZELECKIE

Minione zawody to najprawdopodobniej ostatnie boje bez ciepłych kurtek w tym roku. Brak krępującej ruchy odzieży, jak również efekty solidnych treningów pozwoliły „wykręcić" imponujące wyniki. Frekwencja również była zaskakująco wysoka. Serdeczne gratulacje dla kolegi Janusza, który w 4 konkurencjach (Pcz, Psp, Kcz, Ksp) zdobył pierwsze miejsca.

Trening czyni mistrza i Janusz jest idealnym przykładem tego powiedzenia. Kolejne dobre wyniki można zauważyć w konkurencji rozgrywanej na osi nr.4 – czyli na strzelbie dynamicznej. Niemal 75% uczestników położyła wszystkie 6 popperów.

Wszystkim uczestnikom rywalizacji dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom.

Czytaj Więcej
Article Image

2018-09-16 ... O PUCHAR PREZESA STOWARZYSZENIA WIARUS

W dniu 16 września do walki o Puchar Prezesa Stowarzyszenia WIARUS stanęło ponad 40 zawodników.

Jak można zauważyć po wynikach, do których link jest (tu) walka była mocno wyrównana.

Kolejne indywidualne rekordy zostały „wykręcone”. Dodatkowo na zawodach zadebiutowało kilku świeżo upieczonych sędziów. Jak widać, pomimo chłodniejszych dni zapał do rywalizacji nie stygnie co nas ogromnie cieszy.

W końcu w Klubie zawsze czeka gorąca kawa i herbata.

Czytaj Więcej
Article Image

2018-08-27 NOWA BROŃ

Na wyposażenie wjechały nowe egzemplarze broni krótkiej. Są to pistolet centralnego zapłonu CZ 75B Omega  oraz pistolet bocznego zapłonu Smith&Wesson SW22 Victory.

Nowe, przestrzelone, celne. Zachęcamy do przetestowania. Może przypadną  Wam do gustu i zdecydujecie się również na ich zakup.

Czytaj Więcej
Article Image

2018-08-25 BARDZO SZYBKI JÓZEK – KRÓTKO O BSJ

25 sierpnia 2018 roku na naszej strzelnicy odbyły się jedyne w swoim rodzaju zawody o nazwie: BSJ (Bardzo Szybki Józek).

Choć pełna nazwa przyczyniła się do niejednego uśmiechu, błędem było zlekceważenie konkursu. Nazywał się tak nie bez powodu – było to strzelanie dynamiczne połączone z precyzyjnym, o wyniku decydował czas i celność. Mianowicie uczestnicy na wykonanie trzech z pięciu konkurencji (Psp, Pcz i Kcz w postawie klęczącej) mieli jedynie minutę. Pozostałe konkurencje, które zostały uznane za najbardziej nietuzinkowe, ale nie takie łatwe jak mogłoby się wydawać, polegały na strzelaniu do popperów.  Tutaj czas wykonania zadania również zagrał znaczącą rolę, jednak był on nieograniczony. Ogólnie rzecz biorąc: „Kto pierwszy –  ale i dokładniejszy – ten lepszy”. Każdy Wirus dał z siebie wszystko. Jak zawsze nie zabrakło ogromu dobrej zabawy, śmiechu i zdrowej rywalizacji. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, gdyż zadania naprawdę nie były łatwe.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych zawodach, które odbędą się już 16.09.2018.

Laureatami zostali

Czytaj Więcej
Article Image

2018-08-12 ZLOT SAMOLOTOWY

12 sierpnia na lotnisku w Płocku, Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zorganizował wspaniałą imprezę, na której pojawiła się masa ludzi. Nie zabrakło jedzenia, muzyki, niecodziennej rozrywki, a przy tym dobrej zabawy.


Dla tłumów była to okazja na idealne spędzenie niedzieli w gronie rodzinnym. Od godziny 11 do godziny 17 można było podziwiać maszyny, ale i niesamowite akrobacje pilotów, spadochroniarzy i paralotniarzy (w tym aktualnego mistrza świata, Wojtka Bógdała)… innymi słowy ludzi, którzy nie potrzebują skrzydeł, by latać. Czują się doskonale stąpając po Ziemi, ale i kilkaset metrów nad nią. Ponadto, można było z nimi porozmawiać oraz skorzystać z atrakcji, które czekały na wielu stanowiskach wokół. Nie zabrakło tam i nas. Nasi Wiarusi zorganizowali przednią zabawę dla rodzin (i nie tylko) – strzelnicę pneumatyczną, wraz z możliwością wzięcia udziału w zawodach (zdjęcia laureatów możecie zobaczyć poniżej) Zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Wiarus zorganizowało wystawę broni, która czekała tuż obok. Wielu uczestników zlotu skorzystało z obu propozycji.

Czytaj Więcej
Article Image

2018-06-23 OKIEM „NOWICJUSZA” …O ELIMINATORZE 2018

W dniu 23 czerwca 2018 roku odbyły się kolejne klubowe zawody o nazwie ELIMINATOR 2018. Do boju stanęło kilkunastu Wiarusów, zarówno tych młodszych jak i nieco starszych.Dla niewtajemniczonych – konkurs polegał na strzeleckim pojedynku każdego z każdym, przy użyciu karabinków sportowych bocznego zapłonu SM-2.


Po komendzie „start” dwójka uczestników musiała jak najszybciej podbiec (chociaż to słowo to lekkie nadużycie biorąc pod uwagę dystans do pokonania ) do stanowiska strzeleckiego i z postawy leżącej oddać dwa celne strzały do dwóch tarcz biatlonowych. Wygrywał oczywiście zawodnik, który zrobił to szybciej. Liderzy wyłonili się już na samym starcie. Wyniki były jednak tak wyrównane, że potrzebne były dogrywki. Znalazło się też kilku „mistrzów” którzy rozmnażali naboje w locie i jednym strzałem zbijali dwa cele Jak to u Wiarusów bywa… nie obyło się od sarkastycznych komentarzy z przymrużeniem oka, ale i od gorącego dopingu, na który mógł liczyć każdy eliminator-świeżak.  Ta optymistyczna atmosfera  i dynamiczna forma zawodów udzieliła się również obserwatorom, którzy z różnych względów na Eliminatora 2018 się nie zapisali, a którzy już zapowiedzieli, że w kolejnej edycji wystartują na pewno. O wygranych nie będziemy się rozpisywać – w pełni zasłużone tytuły. Eliminatorem 2018 roku został nasz kolega Adam Zakrzewski., który bez zbędnych słów, nie rzucając się w oczy przegrał tylko 2 z 13 pojedynków. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Piotr Giza i Andrzej Klubiński. Tytuły Najmłodszej Najlepszej Eliminatorki 2018  i Najlepszej Eliminatorki 2018 powędrowały do Moniki Klubińskiej. Zwycięzcy otrzymali puchary i szczere gratulacje zazdrosnych przeciwników ;-)Eliminator jest specyficzną formą zawodów, na których atmosfera jest tak niesamowita, że darmo jej szukać w innych konkursach. Pojedynki potrafią być nieprzewidywalne, gdyż  prócz umiejętności strzeleckich liczy się także refleks i spryt zawodnika. Ilości śmiechu jakie towarzyszyły rozgrywkom nie sposób opisać. Już dziś czekamy na kolejną edycję Eliminatora. Mamy nadzieję, że zawodników będzie przybywać, a uczestnictwo w tych zawodach wpisze się na stałe do kalendarzy jak największej ilości Wiarusów jako wydarzenie, którego nie można przegapić.

Czytaj Więcej
Article Image

2018-10-06 „O ODZNAKĘ STRZELECKĄ…WALCZ!”

W dniu 10 czerwca 2018 roku, wraz z powiewem letniego wiatru odbyły się kolejne zawody strzeleckie o nazwie „O odznakę strzelecką… walcz!”. Konkurencję obejmowały: pistolet sportowy (20 strzałów), pistolet centralnego zapłonu (10 strzałów), pistolet centralnego zapłonu (20 strzałów), karabin sportowy (20 strzałów – leżąc), karabin centralnego zapłonu (10 strzałów – leżąc) oraz strzelba gładkolufowa dynamiczna (6 strzałów).


Jak to mówią – „W sporcie jak w nauce – liczy się wynik”. Po wielu treningach naszych Wiarusów przyszedł czas na sprawdzenie ich umiejętności. Jak już zostało wyżej wspomniane – liczył się wynik. Decydował on o tym, jaką odznakę otrzymał uczestnik (złotą, srebrną, bądź brązową). Zawody odbyły się jak zwykle w przyjemnej atmosferze.


Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którym udało się osiągnąć wymarzony cel oraz radzimy… NIE SPOCZYWAĆ NA LAURACH. Ciężka praca pomaga osiągnąć o wiele, wiele więcej. Nie ma nic lepszego niż uciecha z zasłużonej wygranej.

Życzymy również powodzenia w następnych zawodach oraz… MIŁEGO DNIA!:)

Czytaj Więcej
Article Image

2018-05-19 „ZIELONE ŚWIĄTKI 2018”

„Deszcz podczas Zielonych Świątek niedobry czyni początek”.

Choć nie jesteśmy przesądni, cieszymy się, że 19 maja podczas naszych klubowych zawodów strzeleckich – „Zielone Świątki 2018” zastała nas piękna pogoda, pobudzająca chęć uczciwej rywalizacji. Konkurencje obejmowały: pistolet sportowy (20 strzałów), pistolet centralnego zapłonu (10 strzałów), karabin sportowy (20 strzałów – leżąc), karabin centralnego zapłonu (10 strzałów – leżąc) oraz strzelba gładkolufowa dynamiczna (6 strzałów).


Wyniki z każdymi zawodami pną się ku górze. Nasi klubowicze coraz lepiej radzą sobie z przygotowanymi konkurencjami. Jesteśmy dumni z nich wszystkich i każdemu życzymy ogromnych sukcesów, a przede wszystkim czerpania radości z pasji, jaką jest strzelectwo.
Uczniowie są już jedną nogą na wakacjach. Mają za sobą najgorsze dni nauki i niedługo czeka ich zasłużony odpoczynek, tak jak nas czekają kolejne zawody, które odbędą się w pierwszej połowie czerwca. Mamy nadzieję, że się na nich z Państwem spotkamy, ale nie tylko. Do zawodów zostało trochę czasu, a wszyscy dobrze wiemy, że TRENING TO PODSTAWA.

Czytaj Więcej
Article Image

2018-04-21 PATENT - KWIECIEŃ 2018

Czas podzielić się ze wszystkimi informacją, iż kolejna liczna grupa klubowiczów otrzymała wymarzony, wyśniony, wypracowany patent strzelecki. A kto opowie o tym lepiej jak nie jeden z tej grupy Wiarusów? Nikt. Tak więc zapraszam do lektury...

Zmagania rozpoczęły się w marcu kursem wewnętrznym prowadzonym przez Józefa Solawę, Sławomira Ryniaka i (nie pamiętam jak się ten prawnik nazywał). Wyczerpująco omawiali wszelkie zagadnienia związane ze strzelectwem sportowym stanowiącym program kursu. Pytania „patentowców" obejmowały często zagadnienia wykraczające poza programowe ramy. Wywoływały burzliwe dyskusje, odmienne zdania ale nigdy nie pozostawały bez odpowiedzi. Po każdych, nie ma co ukrywać mocno angażujących zajęciach teoretycznych, przychodził czas na trening praktyczny. Pistolety i karabiny sportowe oraz strzelba czekały na osiach. Początki dla większości były trudne. Każdy walczył o jak najlepsze skupienie przestrzelin na tarczach. Raz z lepszym a raz z gorszym skutkiem. Jednak jak w każdej dziedzinie, wprawy nabiera się wraz z odbytą praktyką. A czasu na przygotowanie do egzaminu było wystarczająco dużo.

No i właśnie jeśli o egzaminie mowa -  zbliżał się wielkimi krokami. Nie ukrywajmy... dużo kursantów odkładało naukę „na później" bo przecież wystarczy raz czy dwa przeczytać otrzymane materiały i to wystarczy. No cóż....nie wystarczyło J Ku zaskoczeniu niektórych okazało się, że trzeba włożyć trochę więcej pracy. Dużo więcej pracy. Ogrom pracy! Niejeden klubowicz chciał już zrezygnować z udziału w egzaminie. Stres udzielał się też pozostałym, kiedy przy teście wewnętrznym, pomimo nauki nie wszystko poszło jak należy. W tym aspekcie największe podziękowania należą się Sławkowi za jego spokój godny mnicha z Shaolin. Potrafił wyciszyć i uspokoić każdego, motywując do wzięcia się w garść. Poskutkowało.

Dnia 21 kwietnia o godz 10:00 rozpoczął się egzamin na patent strzelecki. 10 pytań jednokrotnego wyboru na każdego z 40 klubowiczów.  Możliwość jednej pomyłki. Na finał – teoria zdana w 100%. Czy emocje wtedy opadły? Raczej nie bo „patentowcy" podzieleni na grupy ruszyli na osie „walczyć" dalej – jak to mówią -  „do zwycięstwa". Ile daje wsparcie bardziej doświadczonych klubowiczów, którzy byli na miejscu i trzymali kciuki wiedzą ci, którzy tego wsparcia doświadczyli. Zwyczajne przybicie „piątki", poklepanie po plecach czy gest zaciśniętych kciuków dodaje skrzydeł i wiary, że dziś, jak w reklamie -  „wszyscy będziemy bohaterami na strzelnicy" J Nie mogło być inaczej. Do bazy sukcesywnie zaczynali napływać wspomniani wygrani. Prezes obrastał w dumę ze swoich podopiecznych. Podobno mówił nawet, że tak zdolnych ludzi jeszcze nie widział. Podobno... ;)

Tak czy inaczej, kolejna grupa kursantów otrzymała patent i zielone światło na dalsze  działania celem przepoczwarzenia się w pełnoprawnego zawodnika strzelectwa sportowego. Mamy to na piśmie, że wiedza jest, umiejętności są. Czas na robienie wyników!

P.S. Impreza z okazji zdania egzaminu na patent strzelecki się odbyła. Zaproszony został każdy Wiarus. A co działo się podczas imprezy... na długo zostanie w pamięci każdego z nas. Każdej przyszłej grupie „patentowców giwerowców" życzę takiej atmosfery, takiego wsparcia i takich sukcesów.

Czytaj Więcej
Article Image

2018-04-14 „KWIETNIOWE ZAWODY STRZELECKIE”

Kwiecień – wiosna pełną parą!

Tak jak my pełną parą i z pełnym zaangażowaniem wkraczamy w ten wiosenny czas, mając za sobą kolejne „Kwietniowe zawody strzeleckie”. Konkurencje jak zwykle obejmowały: pistolet sportowy (20 strzałów), pistolet centralnego zapłonu (10 strzałów), karabin sportowy (20 strzałów – leżąc), karabin centralnego zapłonu (10 strzałów – leżąc) oraz strzelba gładkolufowa dynamiczna (6 strzałów).

Oczywiście podczas zmagań jak zawsze nie zabrakło przyjemnej atmosfery, dobrego humoru oraz zdrowej rywalizacji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególności najlepszym w danych konkurencjach, ale spokojnie… będzie szansa na rewanż! ;) Następne zawody już 19 maja.

Czytaj Więcej
Article Image

2018-04-02 WITAMY, WITAMY… I INFORMUJEMY

że na wyposażenie naszego Klubu „wskoczyły” kolejne, nowe, egzemplarze broni :

Strzelba  pump-action  Mossberg 500
Karabinek  Radom-Sport  M762  (7,62 mm „BERYL”)
Pistolet P99 Walther

Czytaj Więcej
Article Image

2017-03-17 „PUCHAR WIOSNY”

Zima opuściła nas na dobre. Chowamy rękawice, łapiemy broń w nagie ręce i bierzemy się do roboty… nie ma czasu do stracenia! 17 marca 2018 roku Wiarusy zmierzyli się w kolejnych zawodach – „Puchar Wiosny”. Konkurencje obejmowały: pistolet sportowy (20 strzałów), pistolet centralnego zapłonu (10 strzałów), karabin sportowy (20 strzałów – leżąc), karabin centralnego zapłonu (10 strzałów – leżąc) oraz strzelba gładkolufowa dynamiczna (6 strzałów).

Jak zwykle dumnie gratulujemy uczestnikom, którzy otrzymali najwyższe wyniki w danych kategoriach.

Czas zrzucić z siebie nie tylko rękawice, ale i ciężkie buty, kurtki, szale…
Witamy wiosnę oraz sprawy, jakie ze sobą niesie. Treningi, święta, treningi… ;)

Czytaj Więcej
Article Image

2018-10-02 „V PUCHAR PREZESA KLUBU WIARUS PŁOCK”

Przyznajemy, zima daje w kość. Dlatego na zawodach „V Puchar Prezesa Klubu WIARUS Płock”, które odbyły się w naszym klubie 10 lutego 2018 roku czekała ciepła herbatka, która rozgrzała niejednego zmarźlaka. Konkurencja jak zazwyczaj obejmowała: pistolet sportowy (20 strzałów), pistolet centralnego zapłonu (10 strzałów), karabin sportowy (20 strzałów – leżąc), karabin centralnego zapłonu (10 strzałów – leżąc) oraz strzelba gładkolufowa dynamiczna (6 strzałów). Tym razem sumowaliśmy wyniki z pistoletu sportowego, pistoletu centralnego zapłonu, karabinu sportowego oraz karabinu centralnego zapłonu. Łącznie można było zdobyć 600 punktów.

Laureatami naszych zimowych zawodów okazali się: na pierwszym miejscu – Błaszkiewicz Janusz z wynikiem 548 punktów, na drugim miejscu – Jarosz Leszek z wynikiem 529 punktów oraz na trzecim miejscu – Górnik Grzegorz z wynikiem 492 punktów.


Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim tym, którzy znaleźli się na podium, jednakże wszystkich zachęcamy do dalszej pracy i bicia swoich osobistych rekordów.

Czytaj Więcej